Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V hlavním městě stejnojmenné provincie žije 51 500 obyvatel. Městem dříve vedla cesta spojující Jadran a Tyrhénské moře.

Historie

Oblast byla osídlena kmenem Picenů okolo 3. století př. n. l. V roce 268 př. n. l. se Ascoli stalo součástí Římské říše, ale nadále si udrželo nezávislost. V 1. stol. př. n. l. bylo římany po vzpouře dobyto. Ve středověku město patřilo rodu Spoletů.

 

Ascoli Piceno

 

Nenechejte si ujít

Piazza del Popolo - renesanční náměstí je považováno za jedno z nejkrásnějších v Itálii. Domy v centru jsou postaveny z šedého mramoru, který se těžil v okolí. Ve městě původně byly až dvě stovky věží, dochovalo se jich asi padesát. K severní straně náměstí přiléhá kostel San Francesco z roku 1549, jehož stavba začala už v roce 1258. Jako snad v každém italském městě zde najdeme množství dalších památek. V centru se nacházejí historické paláce, z nich nejzajímavější jsou: Palazzo dei Capitani del Popolo, Palazzo dell´Arengo a Lombardský palác. Dominantou náměstí Piazza Arringo je katedrála Sant´Emidio z 11. - 16. století. Při vjezdu do města od východu se nachází římský most Ponte di Cecco.

Caffè Meletti

Palác Caffè Meletti na Piazza del Popolo byl postaven koncem 19. století a je uveden na seznamu 150 historických kaváren. Interiér kavárny je převážně v secesním slohu podle architekta Marca Massimiho. Zdejším produktem je anýzová pálenka (Anisetta) podle receptury Silvia Melettiho, se zrnkem kávy ve sklenici.

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici sedmnáct: